Ga naar inhoud
Cultuur 19
agenda
  • Home
    • Wat doet Cultuur19?
  • Agenda
  • Nieuws
  • Over Cultuur19
    • Vacatures en stages
    • ANBI
  • De Zingende Toren
    • CultuurCampus
      • KLUB19
        • Contact
        • Meer Cultuur19

        • Zingende Beelden
        • KLUB19
        • Leidsche Rijn Festival
        • Aanmelden nieuwsbrief
        Pilates wint Grote Prijs van Leidsche Rijn 2025

        Maandag 8 december

        Pilates wint Grote Prijs van Leidsche Rijn 2025

        Pilates wint Grote Prijs van Leidsche Rijn 2025

        In een door wethouder Eva Oosters geopende finale ziet een volgepakt dB’s op zondagavond de juryprijs naar Pilates gaan. The Dragonflies gaan er met de publieksprijs vandoor. Het is voor het eerst dat dB’s het decor vormt voor de finale van de KLUB19 muziekwedstrijd voor jongeren (12-19 jaar).

        Een goed begin is het halve werk, maar aan half werk doet de politiek geëngageerde punkband Slik niet. Met rauwe Nederlandse teksten, bijvoorbeeld over “wat een klootzakken miljonairs zijn”, en veel gitaar- en pedaalgeweld blazen ze het publiek wakker uit haar zondagavondroesje. Van een andere orde is het optreden van Pilates, maar niet minder indrukwekkend. De volgens de jury “supersterke band” overtuigt nogmaals met een alt rock en triphop set met sterke zang en eigen nummers. Zodanig dat ze zich uiteindelijk de winnaar van 2025 mogen noemen.

        Verder is er een strak gastoptreden van Baked Air, winnaar van de Gooise Battle of the Schoolbands. Ook The Wasteman staat solide als een huis op het podium, alsof ze het elke dag doen. The Dragonflies geeft een feestelijke show, met aanstekelijke vrolijkheid en leuke interactie. De meidengroep met veel fans in de zaal sleept zelfs de publieksprijs binnen.

        The Crew, de band bestaande uit KLUB19 Crew, weet een gevoelige snaar te raken met originele Nederlandstalige nummers. In het nummer De Tijd zorgt de bugelsolo voor een magisch moment. Aan Full Circle vervolgens de taak om na al het spektakel van de avond de zaal nog een keer af te breken, een opdracht die ze glunderend en met beide handen aanpakken. Terwijl de stemmen worden geteld en de jury in beraad is, brengt de winnaar van 2021, synthpopduo Nebula (toen nog DeVoTed), een flitsende afsluiter. 

        KLUB19 technicus gelauwerd

        Behalve de primeur in dB’s en de opening door de wethouder is er nog een bijzonder moment. Vertrekkend directeur van Cultuur19 Kim Harsta zet Sep Snier in het zonnetje, die zijn vertrek aankondigt. De nog altijd jonge technicus start bijna tien jaar geleden als leergierig scholiertje van het Amadeus Lyceum achter de schermen van de Grote Prijs en in andere producties in de CultuurCampus en behaalt al snel mijlpaal na mijlpaal, van de Johan Cruijff Arena tot aan Lowlands. Na een hele crew aan jonge technici te hebben geïnspireerd gaat Sep zijn horizon verbreden in de (film)techniek. 

        Meer over GPLR

        Maandag 8 december

        KLUB19
        Nieuws
        Pilates wint Grote Prijs van Leidsche Rijn 2025 Ma 8 december Finalisten bekend Grote Prijs van Leidsche Rijn Di 2 december Haalbaarheidsonderzoek jongerenlocatie Vleuten Za 4 oktober

        Bekijk ook

        Finalisten bekend Grote Prijs van Leidsche Rijn
        KLUB19
        Di 2 december

        Finalisten bekend Grote Prijs van Leidsche Rijn

        Op 7 december om 19:30 vindt de finale van de Grote Prijs van Leidsche Rijn plaats. De muziekwedstrijd (12-19 jaar) van KLUB19, het jongerenprogramma van Cultuur19, krijgt voor het eerst haar apotheose in poppodium dB’s.

        meer info
        Directeur Cultuur19 neemt afscheid
        Hoofdcategorie
        Do 20 november

        Directeur Cultuur19 neemt afscheid

        meer info
        Voorstelling en expo over Javaans-Surinaamse familiegeschiedenis
        CampusSessie
        Ma 13 oktober

        Voorstelling en expo over Javaans-Surinaamse familiegeschiedenis

        Campussessie De Gesuikerde Onderneming brengt een theatervoorstelling, foto-expositie en kookworkshop naar de CultuurCampus. De broers Sebastian en Tyler Koudijzer nemen het publiek mee in de zoektocht naar hun Javaans-Surinaamse familiegeschiedenis.

        meer info
        Haalbaarheidsonderzoek jongerenlocatie Vleuten
        KLUB19
        Za 4 oktober

        Haalbaarheidsonderzoek jongerenlocatie Vleuten

        De gemeente Utrecht onderzoekt de haalbaarheid van een jongerencultuurhuis in Vleuten. Voor het gebied rond De Tol en de Hindersteinlaan bestaan behalve voor een culturele jongerenlocatie ook plannen voor een nieuwe middelbare school,  woningbouw en horeca. Input voor het onderzoek is onder meer een enquête onder buurtbewoners.

        meer info
        word
        vrijwilliger wordvrijwilliger
        samenwerken samenwerken
        Contact en toegankelijkheid Privacy Statement FAQ ANBI
        Cultuur19
        Burchtpoort 5
        3452 MD Vleuten
        030 6703122

        Schrijf je in voor onze nieuwsbrief